Kilka słów
o nas

 

Forma plus Funkcja to My i nasi partnerzy.

Nasza firma powstała z myślą o najbardziej wymagających klientach, klientach dla których ważna jest forma, funkcjonalność oraz luksus oferowanych przez nas produktów. Połączenie najwyższej klasy surowców wraz z jakością wykonania to coś co nas wyróżnia na tle konkurencji. Oferujemy produkty niedostępne dotąd na terenie Polski.

Współpracujemy z wieloma znanymi markami

franz-fertig-logo
Zgoda. Projektujemy piękne meble. Przynajmniej tak uważają jurorzy oceniający wzornictwo i kliencie na całym świecie. Jednak również je obmyślamy. Wciąż na nowo rozważamy ich funkcję. Meble tapicerowane, które są zaproszeniem do wypoczynku. Sofa do spania. Fotel, na którym można leżeć. Ale jak to zrobić, by funkcje te były niewidoczne? Jak zmieścić wygodę siedzenia z komfortem relaksu i spania w kompaktowej formie? Fakt, że wciąż na nowo udaje nam się to wyrazić, uczynił z nas lidera wśród producentów wysokiej jakości funkcyjnych mebli tapicerowanych.

Już od pięciu pokoleń wyrażamy poprzez nasze meble tapicerowane ideę Franza Antona: postawę, zgodnie z którą za produktem stoi człowiek. Dziś jego potomkowie, Franz Schwander i jego córka Katja, kierują firmą, widząc w rodzinnej tradycji klasycznej sztuki meblarstwa podstawę swojej filozofii biznesowej: Innowacja jako tradycja. Na tym polega współczesna umiejętność kreowania, osadzona w rzemieślniczym dążeniu do perfekcji. W tym też czujemy się dość mocni. Nie tylko dzięki Franzowi Antonowi Fertig z Buchen.

Buchen. Miejsce to nie jest dziełem przypadku. Nazwę należy interpretować dosłownie. Tu pozyskujemy surowiec, z którego są wykonane wszystkie nośne elementy korpusu naszych mebli tapicerowanych: lity buk (niem. Buche). Jakość „Made in Germany” rozpoczynamy już od doboru naszych surowców. Ponieważ Odenwald od stuleci dostarcza nam lite drewno o niezmiennie wysokiej jakości, odwdzięczamy mu się przyjaznymi dla środowiska procesami produkcyjnymi, stosowaniem wyłącznie materiałów pozbawionych szkodliwych substancji oraz przestrzeganiem najsurowszych norm w zakresie ochrony środowiska. Również poprzez rozwój w zakresie wzornictwa, materiałów oraz funkcji trwałych produktów. Oto jak rozumiemy pojęcie „green furniture”: ochrona naturalnych zasobów i zrównoważony rozwój jako wyraz dbałości o nasze najbliższe otoczenia, a także środowisko naszych klientów
weld-co-forma-plus-funkcja-wspolpraca
W 2014 roku projektant wnętrz i produktów Manuel Welsky założył firmę Weld & Co. w niemieckim mieście Bad Oeynhausen we Wschodniej Westfalii, regionu Niemiec z bogatą tradycją meblarską.

Każdy projekt opiera się na unikalnym pomyśle, który rozpoznaje znaczenie zarówno formy, jak i funkcji. Dzięki czystym liniom język projektowania skupia się na podstawowych rzeczach.

Materiały są wybierane nie tylko ze względu na ich praktyczność, ale dlatego, że wspaniale uzupełniają każdy projekt.

Tworząc nasze produkty, opieramy się na zasobach z naszego regionu, który ma głęboko zakorzenioną tradycję meblarską. Dzięki temu możemy szybko i łatwo koordynować i wymieniać pomysły z naszymi partnerami produkcyjnymi.

Naszymi preferowanymi materiałami są stal, drewno dębowe oraz drewno 
z odzysku, które w połączeniu stanowią wspaniały kontrast. Stal postrzegamy jako wyraz trwałości i trwałej jakości, która charakteryzuje nasze produkty, podczas gdy drewno, jako materiał naturalny, służy jako wyrazisty kontrapunkt. Używamy tylko naturalnie wyblakłych drewnianych desek do naszych mebli, umiejętnie połączonych ze smukłymi stalowymi komponentami.

Dąb – niekwestionowany król lasu, który posiada wiele pozytywnych właściwości. Charakteryzuje się ciepłymi odcieniami złota i wyrazistym ziarnem oraz jest niezawodnym środkiem do tworzenia trwałych produktów. Wszystkie te cechy można znaleźć w meblach i akcesoriach do domu z kolekcji Weld&Co. Elementy ze stali malowanej proszkowo podkreślają wiele uroków drewna, czyniąc meble i akcesoria do domu z kolekcji, solidnymi, wyjątkowymi i ponadczasowymi produktami.
performa_logo
Do naszej firmy, która ma siedzibę w Heilbronn w Niemczech idealnie pasuje określenie ”z pasją i precyzją”. Performa to jasna i przejrzysta kolekcja mebli wykonana na wysokim poziomie technicznym oraz z dbałością o nawet najmniejsze detale. Firma pochodząca z terenów Szwabii, składa się z dziesięciu pracowników i specjalizuje się w tworzeniu mebli o doskonałych powierzchniach z linoleum lub kauczuku. Te ciepłe i elastyczne materiały są znakami charakterystycznymi mebli wykonanych przez Performę.

Dużym wyzwaniem jest praca, której wizja efektu końcowego towarzyszy od samego początku. Takie podejście do pracy objawia się w dokładności wykonania widocznej w całej działalności Performy. Wszystkie produkty powstają w małej stolarskiej fabryce, której sercem jest maszyna do obróbki CNC. „Jednak z drugiej strony - mówi pan .Ric- nie ma pośród sprzedawanych przez nas produktów żadnego, który by nie był wykończony ręcznie.” Podkreśla on w ten sposób ważną rolę w procesie produkcji czynnika ludzkiego. Wraz ze swoim partnerem i liderem produkcji Mathiasem Eckertem założyli pod koniec lat 90 firmę Performa. Podjęli taką decyzję po tym, jak poznali się na zajęciach masterclass ze stolarstwa. Wybrali Hellibronn nie bez powodu, jako że mogą tam polegać na dostawcach przemysłu samochodowego, których znajdą tuż za rogiem. Wszystkie metalowe części są produkowane w promieniu 20 kilometrów. Postrzegają siebie jako projektującą manufakturę realizującą techniczną myśl zawartą w projektach.

Firma ma dobrze ustaloną pozycję pośród specjalistów. Tak znani architekci jak Jürgen Mayer H., Graft czy Patricia Urquiola zlecają Proformie wykonanie całego wystroju wnętrz. Także dobrze znane firmy jak Wilkhahn lub Team by Wellis ufają Performie zlecając jej wykonanie części swoich własnych kolekcji. Obecnie Performa ma jeden wyraźny cel na przyszłość: pragnie skupić się na swoich własnych wyjątkowych meblach i uczynić je dostępnymi dla wszystkich ceniących sobie wyjątkowość mebli.
Muellermoebel_logo
Müller Möbelwerkstätten od ponad 140 lat projektuje i produkuje wysokiej jakości meble w północnych Niemczech. Średniej wielkości firma rodzinna z 40-stoma, wysoko wykwalifikowanymi pracownikami jest prowadzona przez Jochena Müllera, który kontynuuje długą tradycję rzemiosła i mebli w 5-tej generacji.

Doskonałe designerskie meble
Własna kolekcja wzorów została po raz pierwszy zaprezentowana w 1971 roku na targach meblowych w Kolonii. Od tego czasu nowe produkty powstają rok po roku w ścisłej współpracy z renomowanymi projektantami, takimi jak Jan Armgardt, Rolf Heide, Michael Hilgers i Felix Stark. Wiele projektów zdobyło krajowe i międzynarodowe nagrody za wzornictwo.

Nasz klasyk: łóżko na łóżko
Najbardziej znanym produktem jest wyjątkowe łóżko piętrowe zaprojektowane przez Rolfa Heide'a w 1966 roku. Nowoczesny klasyk 
z laminowanego drewna w szczególny sposób wpisuje się w koncepcję projektową firmy.

Nasza filozofia projektowania
Filozofia projektowania Müllera Möbelwerkstätten wywodzi się 
z niemieckiego rozumienia projektu i jakości. Przejrzyste formy, znaczące funkcje 
i rezygnacja z modnego krótkiego życia to podstawowe cechy produktów. Sprzedaż w całej Europie prowadzi ponad 400 sprzedawców mebli i wybrane firmy wysyłkowe. Co roku Müller Möbelwerkstätten prezentuje innowacyjne nowości na Międzynarodowych Targach Meblowych w Kolonii. Müller Möbelwerkstätten jest również aktywny w sklepach oraz budownictwie komercyjnym gdzie przy ścisłej współpracy z klientami i architektami tworzy wyjątkowe przestrzenie w obiektach zamkniętych.

Oto nadchodzimy
W 2003 roku syn Jochen i jego żona Katja wzmacniają zarządzanie rodzinnym biznesem. Ekspansja własnej kolekcji mebli, intensyfikacja działań marketingowych, silniejsza koncentracja na współpracy z partnerami detalicznymi oraz, co nie mniej ważne, wzmożone wysiłki w handlu elektronicznym są gwarantem trwałego sukcesu firmy.
vetsak-logo
Witamy w świecie Vetsak
W samym sercu Kapsztadu Ryan Buda, założyciel i projektant firmy Vetsak, stworzył nowy styl mebli. Dzięki zastosowaniu w meblach niesamowicie miękkiej, hybrydowej, zapamiętującej pianki (Hybrid Memory Foam) oraz super miękkich i przytulnych materiałów obiciowych kolekcja mebli Vetsak jest rewolucją wśród luksusowych mebli wypoczynkowych.
Rayan Buda tworzyły jedyne w swoim rodzaju meble w najstarszej dzielnicy Kapsztadu - Woodstock. Nie da się ich porównać pod względem stylu i komfortu z niczym innym. Bezkompromisowa jakość, prosta konstrukcja i dbałość o szczegóły to cechy charakterystyczne wszystkich mebli Vetsak. Odkryj najlepiej strzeżoną tajemnicę RPA, dostępną teraz w Europie. Przyjdź doświadczyć świata VETSAK.

Nasza tajemnica najprawdziwszego komfortu
Niezrównane standardy jakości połączone z wieloletnim doświadczeniem dają nam rzadką szansę, aby osiągnąć to, czego mimo wielu wcześniejszych prób, nikomu nie udało się osiągnąć - optymalne doznania podczas siedzenia. Dzięki naszemu nowemu, rewolucyjnemu wypełnieniu z pianki Hybrid Memory Foam, Vetsak stworzył kolejną generację ekologicznych utrzymujących kształt siedzisk/puf typu bean. Łagodniejsze, delikatniejsze i bardziej prężne niż kiedykolwiek wcześniej. Brak szelestów, brak utraty objętości i zbrylenia wypełnienia. Nowa, ulepszona pianka hybrydowa dostosowuje się do każdego ciała, co ogromnie podnosi komfort siedzenia.

Tajemnica sukcesu tkwi w proporcjach mieszania wysokiej jakości płatków pianki oraz w użyciu pianek o różnej wytrzymałości. Proporcje te były stale optymalizowane dzięki szeroko zakrojonym testom. Rezultatem jest idealnie dobrana ilość i rodzaj wypełnienia, a poprzez to wzrost komfortu użytkownika. W firmie Vetsak nie traktujemy lekko kwestii wypełnienia naszych mebli. Stawiamy wysokie standardy i nieustannie pracujemy nad poprawą komfortu siedzenia.

Lokalna produkcja
Tworzymy Vetsak od 2006 roku. Najważniejszą wartością, którą się kierujemy jest tworzenie naszych siedzisk w lokalnych wytwórniach, które są przyjazne dla otoczenia, w tym także dla środowiska naturalnego. Już od samego początku projektowania i produkcji, aż do momentu dostarczenia towaru do klienta, naszym głównym celem jest docenianie wszystkich zaangażowanych w proces tworzenia wyrobu i, co najważniejsze, sprawianie by czuli się szczęśliwi. Dlatego wszystkie produkty Vetsak są produkowane i wysyłane lokalnie. Nasz zakład produkcyjny znajdujący się w samym sercu dzielnicy Woodstock w Kapsztadzie produkuje i zaopatruje wszystkich klientów w Afryce, podczas gdy nasze europejskie Vetsaki są produkowane ręcznie w na terenie Niemiec. Zapewniamy długotrwałą jakość wszystkich produktów Vetsak na całym świecie.
forma-plus-funkcja-logo-onas-znane-marki
Forma plus Funkcja to nowy etap w naszej działalności. Postanowiliśmy stworzyć wspaniałe, funkcjonalne meble z najlepszych jakościowo materiałów. Wkładamy w nie całe swoje serce. Nie ma produktu, który nie byłby wykończony ręcznie w naszej kolekcji. Jedne składają się z tysięcy, łączonych ze sobą elementów. Inne z kilku, stworzone tak aby nie były łączone, żadnymi metalowi łącznikami. Również, produkujemy je tylko i wyłącznie na zamówienie. Poszerzyliśmy również zakres świadczonych przez nas usług o projektowanie, projektowanie wnętrz, usługi remontowo – budowlane.
Waluta
EUR Euro