Salon z ciemnymi meblami. Ciemne meble do salonu – nie musi być nudno.

Przy aranżacji każdego miejsca wewnątrz domu czy mieszkania należy podejmować różnego rodzaju decyzje, których wynik ostatecznie złożyć się ma na znakomicie urządzone pomieszczenie. Szczególnie istotny jest salon, w wielu przypadkach stanowiący serce przestrzeni mieszkalnej, gdzie domownicy i goście spędzają najwięcej czasu. Często pojawiającym się dylematem jest kolor użytych mebli – ciemny czy jasny.

Okazuje się, że ciemne meble niekoniecznie kreują ponurą atmosferę, a w niektórych przypadkach sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż jasne kolory. Zatem jak urządzić salon z ciemnymi meblami, aby nie przytłoczyć przestrzeni wypoczynkowej?

Przyjemny klimat ciemnych mebli. Urządź swój salon z klasą.

Ciemne barwy kojarzą się z ciepłem, dzięki czemu nadają pomieszczeniom przytulnego wyglądu. Podczas jesiennych wieczorów, gdy za oknem pada deszcz czy szaleje wiatr, ciemne meble pozwolą mieszkańcom zrelaksować się w miękkim fotelu czy na kanapie. Jasne barwy z kolei sprawiać mogą wrażenie przejrzystości, lecz jednocześnie nieprzyjemnego chłodu. Ciemne meble w Twoim salonie – w połączeniu z przyjaznymi dekoracjami, jak puszysty dywan czy zestaw poduszek – pomogą zatem utworzyć przytulny klimat.

Jednak ciemne meble w salonie mogą wywrzeć także zupełnie odwrotne wrażenie – dopełniając atmosferę elegancją oraz wrażeniem ekskluzywności. Ciemne kolory nierzadko kojarzone są z powagą i wyniosłością, co nadaje im szyku rodem z dworskich salonów sprzed wielu lat. Ciemne meble mogą zatem wywoływać w Twoim domu czy mieszkaniu wrażenie szykownej elegancji, co zdecydowanie wprawi Twych gości w zachwyt.

Ciemne meble – ponadczasowość i elegancja. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Jak zatem wspomniano, ciemne meble budzą pewne uczucie powagi, co łączyć można z respektem. Dzięki temu Twój salon nabierze ekskluzywnego wyrazu. Jednakże podobny wystrój wcale nie musi przypominać staromodnych pałacyków – wręcz przeciwnie. Nasza firma oferuje wspaniałe meble o nowoczesnym designie, w sam raz dla miłośników swobodnej wytworności.

Proste, minimalistyczne fotele, kanapy czy narożniki w ciemnych barwach składają się wspólnie na znakomicie urządzony salon, w sam raz dla konsumentów z klasą. Ciemne meble oferowane przez nas są prawdziwym wyznacznikiem ponadczasowości. Zapoznaj się z produktami dostępnymi w naszym asortymencie i wybierz idealne opcje dla swoich indywidualnych potrzeb.

Czy ciemne meble sprawdzą się w każdym salonie?

Przy wyborze koloru mebli do salonu należy zwrócić uwagę na oświetlenie pomieszczenia – w tym ilość i wielkość okien, a także rozmiar samej przestrzeni. Jeżeli wnętrze jest niewielkie, ciemne barwy mogą je tylko przytłoczyć, co jest efektem, jakiego wolelibyśmy uniknąć. Z kolei w dużych pomieszczeniach nadmiar jasnych mebli może razić w oczy. Okazuje się zatem, że ciemne meble nie tylko lepiej sprawdzą się w dużym salonie, a będą wręcz dla niego perfekcyjnym rozwiązaniem.

Dekoracje i jasne akcenty – przełamanie ciemnych mebli w Twoim salonie.

Wiemy już zatem, że nadmiar ciemnych barw jest wątpliwym wyborem ze względu na przesadne uczucie zamroczenia i posępności. Przy aranżacji salonu z ciemnymi meblami warto więc zaangażować inny, jasny kolor, który zupełnie przełamie te barwy. W ten sposób możemy uzyskać znakomity efekt poprzez zwykły dobór dekoracji, na przykład doniczek, koców, dywanów czy zasłon, w jasnych kolorach neutralnych, jak beż czy jasna szarość. Ciemne meble doskonale będą też kontrastować na tle jasnych ścian.

W salonie, w którym królują ciemne kolory, niewielkie jasne akcenty nie tylko tchną w pomieszczenie więcej życia, ale przede wszystkim stłumią nieco powagę, jaką niosą ciemne meble. Jasne dekoracje są zatem świetnym pomysłem szczególnie w przypadku, gdy pragniemy urządzić salon na ciemno, lecz jednocześnie obawiamy się efektu przytłoczenia. Poza tym, dopełnią one wystrój pomieszczenia, nadając mu wybranego przez nas charakteru.

A co ze sprzątaniem? Kolejny atut ciemnych mebli w salonie.

Przy podejmowaniu decyzji o meblach do jakiegokolwiek pomieszczenia bierze się pod uwagę nie tylko aspekty dotyczące estetyki. Równie istotną kwestią jest wygoda samego użytkowania, w tym komfort czyszczenia.

Meble mogą ulegać zabrudzeniu z różnych powodów. Podczas gdy zbierający się kurz faktycznie wyraźniej wybija się na kolorach ciemnych niż jasnych, to ciemne meble zdecydowanie wygrywają przy niespodziewanych wypadkach. Rozlana kawa na stole czy duża plama na kanapie będą mniej widoczne na ciemnym tle. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą stresować się, czy na ich ciemnych meblach widać każde najdrobniejsze zanieczyszczenie.

Zatem jak urządzić wspaniały salon z użyciem ciemnych mebli?

Dobrze zaaranżowany salon z ciemnymi meblami będzie niewątpliwie promieniował szykiem i elegancją, zaś dzięki naszym minimalistycznym meblom możesz urządzić przestrzeń nowoczesną oraz ponadczasową. Ciemne meble świetnie sprawdzą się w dużych, dobrze oświetlonych salonach, w połączeniu z jasnymi dekoracjami. Jeżeli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, z pewnością zaprojektujesz kącik wypoczynkowy swoich marzeń.