Kiedy wybrać fotel, a kiedy bean bag do salonu?

Tym, co czyni każdy salon wspaniale urządzonym, są przede wszystkim wygoda mebli oraz zharmonizowanie wszystkich elementów wystroju. Proces designu tego istotnego pomieszczenia nie jest więc łatwym zadaniem, zaś dodatkową trudność może sprawić dobór komfortowych mebli. Na tym etapie niewykluczony będzie dylemat pomiędzy rodzajami siedzisk: zaufanym fotelem a nowoczesnym bean bagiem.

Jakie najważniejsze różnice występują pomiędzy tymi meblami? Na które cechy warto zwrócić uwagę przy urządzaniu własnej przestrzeni? Wreszcie, który produkt okaże się najbardziej odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb?

Fotel – znany ludzkości od zarania dziejów.

Jest to jeden z najbardziej wiekowych mebli, występujący w niemal każdej przeznaczonej do odpoczynku przestrzeni. Różne rodzaje foteli służą innym potrzebom – można zaopatrzyć się na przykład w model bujany czy też rozkładany.

Głównymi cechami wyróżniającymi fotel na tle innych mebli wypoczynkowych jest oparcie na plecy oraz podłokietniki, umożliwiające całkowite rozluźnienie. Jednocześnie zajmuje on mniej miejsca od kanapy, dzięki czemu łatwiej dopasować go do wnętrza salonu.

Czy na pewno niezastąpiony? Zalety i wady fotela.

Fotel to mebel prawdziwie ponadczasowy, który przystroić może Twoją przestrzeń bez względu na ogólny wystrój i kolorystykę pomieszczenia. Szczególnie umożliwiają to meble oferowane przez nas, wyróżniające się prostym, minimalistycznym designem, dzięki któremu pasować będą do nowoczesnych salonów. Wysoka jakość gwarantuje stabilność i służbę konsumentowi przez długie lata.

W starciu z bean bagami meble te mogą przegrywać ze względu na pewną nieforemność. Choć fotel zajmuje mniej miejsca od kanapy, wciąż wymaga określonej przestrzeni, którą nie każde pomieszczenie może zapewnić, szczególnie w przypadku salonów o nieobszernym wnętrzu.

Ponadto, większość modeli służy tylko do odpoczynku w pozycji siedzącej. Nie jest to jednak wada przypisana każdemu fotelowi, ponieważ obecnie na rynku występują produkty wielofunkcyjne. Przykładem może być model oferowany przez nasz sklep – Fotel Fox z łatwością przeobrażający się w leżankę.

Minimalizm i klasa. Bean bag – perfekcyjny dla miłośników nowoczesnych rozwiązań.

Można śmiało powiedzieć, że bean bagi zyskują coraz większą popularność wśród pozostałych mebli wypoczynkowych. Worek do siedzenia zawdzięcza swój fenomen przede wszystkim wielofunkcyjności. Dzięki strukturze dopasowującej się pod użytkownika nadaje się nie tylko do siedzenia, ale także w pełni komfortowego leżenia. Na bean bagu można rozmawiać ze znajomymi, przeglądać internet w telefonie, a nawet zwinąć się w kłębek i udać na drzemkę.

Granulat wypełniający mebel zapewnia wsparcie kręgosłupa, co umożliwia odpoczynek w każdej pozycji. Wyjątkowa struktura gwarantuje też dopasowanie mebla do niemal każdej przestrzeni, dlatego produkty te wyjątkowo nadają się do salonów o niewielkim obszarze.

Lekkość bean bagu pozwala na bezwysiłkowe przenoszenie go z miejsca na miejsce, w tym do ogródka, ponieważ na rynku dostępne są modele odporne na deszcz czy inne niesprzyjające warunki pogodowe.

Czy bean bag jest idealnym meblem wypoczynkowym? Ograniczenia bean bagu.

Warto jednak zaznaczyć, że bean bag nie jest meblem przeznaczonym dla każdego konsumenta. Zarówno niskie usytuowanie, jak i lekko zapadające się siedzisko, mogą utrudniać podnoszenie się, na co powinny zwrócić uwagę osoby w starszym wieku czy też takie, którym doskwierają schorzenia stawów. Nie wszystkie bean bagi posiadają też oparcia.

Inną niedogodnością jest konieczność wymieniania granulatu wypełniającego bean bag co jakiś czas, gdyż stałe użytkowanie zużywa mebel. Choć po tej czynności bean bag powraca do swej idealnej formy, niektórym konsumentom może wydać się to niepotrzebnym wysiłkiem.

Fotel a bean bag – co zatem wybrać do salonu?

Oba meble posiadają swoje unikatowe cechy, dzięki czemu odpowiadają innym potrzebom różnych konsumentów. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem fotela lub bean baga do swojego salonu, powinieneś wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • Wielkość przestrzeni: Bean bag jest meblem, który łatwiej dopasować do wnętrza pomieszczenia ze względu na jego miękką i lekką strukturę, dlatego może lepiej sprawdzić się w niewielkich, przytulnych salonach.
  • Komfort: Zarówno fotel, jak i bean bag dostarczają konsumentom koniecznej dla odpoczynku wygody. Dzięki wypełniającemu granulatowi bean bag dopasuje kształt pod kręgosłup użytkownika, choć może utrudnić wstawanie, za to fotele uważa się za meble bardziej solidne.
  • Mobilność: Bean bagi ze względu na swą lekkość z łatwością mogą być transportowane z miejsca na miejsce, co zdecydowanie ułatwi nie tylko aranżację przestrzeni, ale i okresowe przemeblowywanie.
  • Trwałość: Wysokiej jakości fotele cechują się solidnością, która zapewnia długowieczność, lecz bean bagi, dzięki odporności na deszcz czy wiatr, również służyć będą przez lata. Wymagają za to regularnego wymieniania granulatu.
  • Funkcjonalność: Mnóstwo współczesnych mebli cechuje się wielofunkcyjnością, lecz na tym obszarze zdecydowanie królują bean bagi. Miejsce do siedzenia, drzemania, pracy i zabawy w jednym pozwala zaoszczędzić przestrzeń salonu.
  • Wystrój: Fotele uznaje się za meble ponadczasowe, lecz prosty design bean bagów czyni je równie nieśmiertelnymi.

Oferowane przez nas fotele i bean bagi z pewnością odpowiedzą na potrzeby wszystkich konsumentów. Przejrzyj nasze produkty, a gwarantujemy, że odnajdziesz mebel, który perfekcyjnie wpasuje się w Twój salon.