Ja urządzić biuro w małym pokoju? Domowe biuro – meble i rozwiązania.

Domowe biuro powoli staje się jednym z niezbędnych pomieszczeń w przestrzeni mieszkalnej. Jest to spowodowane między innymi rozwojem zawodów, które dopuszczają możliwość pracy zdalnej z użyciem komputera bądź też takowej wręcz wymagają. Konieczność posiadania przestrzeni biurowej w mieszkaniu wynika z wielu czynników, na przykład ze względu na obecność innych domowników. Wówczas biuro staje się jedynym miejscem umożliwiającym pełne skupienie na pracy.

Organizacja biura może przysporzyć kłopotów w przypadku niewielkiej przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że urządzenie biura w małym pokoju nie jest możliwe. Jak zatem zabrać się za aranżację tego pomieszczenia w małym mieszkaniu dla wolnego strzelca czy innego pracownika z potrzebą wyizolowanej przestrzeni?

Efektywne zagospodarowanie niewielkiego pomieszczenia. Znakomite meble modułowe od marki Müller.

Kiedy zmagamy się z problemem mocno ograniczonej przestrzeni, należy wykorzystać ją jak najbardziej efektywnie. W tym celu warto zwrócić się w kierunku mebli wielofunkcyjnych oraz modułowych, czyli takich, które można dowolnie konfigurować względem indywidualnych potrzeb. Producentem, na którego szczególnie polecamy zwrócić uwagę, jest niemiecka firma Müller, kiedyś znana jako Smart Living.

Produkty marki Müller cechują się bezsprzecznie wysoką jakością, która w połączeniu z atrakcyjnym, nowoczesnym designem tworzy duet doskonały. Meble te perfekcyjnie nadają się do współczesnych pomieszczeń o minimalistycznym wystroju. Z pewnością przykują więc uwagę młodych wolnych strzelców zamieszkujących mikrokawalerki w centrum miasta. Wszystkie meble marki Müller są bez wyjątku warte swojej ceny.

Wygodne miejsce pracy w domowym biurze. Jak wkomponować biurko w przestrzeń małego pokoju?

Jako centrum przestrzeni biurowej z pewnością należy określić biurko. Aby umożliwić komfortową pracę, mebel ten powinien być dostosowany pod danego użytkownika, w tym do jego wzrostu. Biurko powinno być też w stanie pomieścić laptopa, tudzież inne urządzenie potrzebne do pracy, notatniki i artykuły do pisania. Nie może również zabraknąć miejsca na filiżankę energizującej kawy! Jednak czy w przypadku małego pokoju możemy liczyć na pokrycie choćby połowy wymienionych wymagań? Okazuje się, że owszem.

Biurko w małym pokoju powinno zajmować minimalną przestrzeń – przykładem takiego mebla może być minimalistyczne i atrakcyjne FLAI od marki Müller. Znakomitym rozwiązaniem okazują się też biurka ścienne, których blaty wyciąga się przy zasiadaniu do pracy. Kiedy nadejdzie pora na odpoczynek, biurko można złożyć, dzięki czemu na co dzień zajmuje ono nie więcej miejsca niż wiszący na ścianie obraz. Meble modułowe idealnie nadają się do biur organizowanych w małych pokojach.

+

Pojemne regały i nieinwazyjne półki ścienne. Przestrzeń biurowa w małym pokoju.

W biurze powinno znaleźć się miejsce przeznaczone na przechowywanie niezbędnych materiałów takich, jak dokumenty, notatki czy pewnego rodzaju projekty. Aby najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń, można zdecydować się na wąski, ale wysoki i pojemny regał, na przykład model Flai od marki Müller. Minimalistyczny design nadaje temu nowoczesnemu produktowi pożądanej estetyki, która w połączeniu z funkcjonalnością czyni z niego mebel wręcz przeznaczony do małych pokoi.

Innym rozwiązaniem dla biur osób pracujących zdalnie są ścienne półki, które dzięki nie zajmowaniu przestrzeni na podłodze pozwalają wyciągnąć z małych mieszkań jeszcze większy potencjał.

Wizualne powiększenie niewielkiej przestrzeni – jasne kolory i lustra w małym pokoju.

Wreszcie, przy aranżacji każdego pomieszczenia należy poświęcić szczególną uwagę barwie samych mebli. Utrzymanie biura w zgranej kolorystyce ma na celu nie tylko spotęgowanie walorów estetycznych. Gra barwami oraz światłem może manipulować zmysłem wzroku, sprawiając, że małe pomieszczenia wydają się obszerniejsze.

Powodem, dla którego jasne wnętrza wydają się większe, jest optyczne zacieranie się bądź przesuwanie granic między podłogą, ścianami i sufitem. Fakt ten podsuwa pewne nowe inspiracje przy aranżacji biura w małym pokoju – okazuje się zatem, że biel czy jasny beż będą najlepszymi kolorami dla niewielkich przestrzeni.

Iluzję większej przestronności zawdzięczamy przede wszystkim poprawnemu oświetleniu. Z tego względu warto wyposażyć przestrzeń biurową w lustro, które będzie odbijać promienie słoneczne tak, jak jasne meble, dzięki czemu nawet mikrokawalerka wydawać się będzie niemożliwie przestronna.

Zatem jak zaaranżować przestrzeń biurową w małym pokoju?

Miejsce pracy powinno zapewniać komfort potrzeby dla pełnej koncentracji na wykonywanym zadaniu. Wiele nowoczesnych zawodów opiera się na użyciu urządzeń elektrycznych w warunkach domowych. Bez względu na to, czy pracujesz zdalnie tylko okazjonalnie, czy też jest to dla Ciebie normą – z pewnością potrzebujesz właściwej przestrzeni biurowej.

Dzięki pewnym trikom, nowoczesnym rozwiązaniom oraz znakomitym meblom można urządzić takowe pomieszczenie nawet w małym pokoju. Udzielone powyżej wskazówki mogą zainspirować wolnych strzelców, posiadających małe czy średnie mieszkania, w aranżacji ich własnego domowego biura. Okazuje się bowiem, że realizacja tego zadania jest jak najbardziej możliwa.